• Domů
  • Novinky
  • Modernizované modely Škoda Scala a Kamiq vstupují do prodeje s bohatší výbavou, doporučené prodejní
Modernizované modely Škoda Scala a Kamiq vstupují do prodeje s bohatší výbavou, doporučené prodejní ceny zůstávají zachovány

› Nové vozy Škoda Scala a Kamiq mají kompletní ceníky pro český trh
› I přes vylepšení zůstávají ceny stejné jako u dosavadního provedení
› Výrazně bohatší výbava než dosud: 3 výbavové stupně, 4 varianty interiérů a široká škála úsporných motorů
› S novou strukturou nabídky se mohou zákazníci podrobně seznámit ve webovém konfigurátoru na stránkách českého zastoupení

Mladá Boleslav, 17. října 2023 – Škoda Auto zveřejnila kompletní ceníky nových vozů Škoda Scala a Kamiq pro český trh. Doporučené prodejní ceny obou modelů zůstávají navzdory mnoha vylepšením a bohatší výbavě stejné jako u dosavadního provedení. Zákazníci mají na výběr 3 výbavové stupně se 4 interiérovými koncepty a několik prvků doplňkové výbavy na přání. Oba kompaktní modely se již dají konfigurovat na stránkách www.skoda-auto.cz, první vozy budou u autorizovaných obchodníků k dispozici v prvním kvartálu příštího roku.

Vyspělejší asistenční systémy a úspornější motory
Škoda Auto provedla rozsáhlou modernizaci kompaktního hatchbacku Scala a městského SUV Kamiq. Oba modely mají velmi vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti díky tuhým karoseriím a nyní ještě vyspělejší nabídce asistenčních systémů. Kompaktní vozy jsou postavené na koncernové platformě MQB-A0 a jsou vybaveny ještě úspornějšími motory TSI generace evo2 v širokém výkonovém rozpětí od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k). Scala s elegantními ostrými liniemi vypadá ještě dynamičtěji a Kamiq působí díky designovým úpravám dojmem robustnějšího SUV. Oba modely jsou nyní na přání k dispozici s Matrix-LED předními světlomety, které se u nich objevují poprvé. Novinkou je také použití virtuálního pedálu v kombinaci s elektrickým ovládáním pátých dveří. Navýšený podíl recyklovaných a přírodních materiálů použitých při výrobě vozu zaručuje větší udržitelnost. Nová nabídková struktura obou modelů se skládá ze 3 výbavových stupňů, 4 variant interiérů a několika prvků volitelné výbavy, z nichž ty nejžádanější jsou sloučeny do zvýhodněných paketů. Součástí modernizace jsou i nové Simply Clever prvky.

Ve standardu výrazně bohatší výbava než dosud
Nové vozy Škoda Scala i Škoda Kamiq jsou na českém trhu nově dostupné ve výbavových stupních Selection, Top Selection a Monte Carlo. Už základní specifikace Selection upoutá rozsáhlou výbavou, která zahrnuje i položky v kompaktním segmentu ne zcela běžné. Obsahuje například virtuální kokpit mini o velikosti 8″, který nahradil klasické analogové ukazatele, dále infotainment Media s 8,25“ displejem nebo funkci rozpoznávání dopravních značek. V případě výbavového stupně Top Selection je nově součástí sériové výbavy například bezdrátový SmartLink, čtyři USB-C konektory s rychlonabíjením o výkonu 45 W nebo ambientní osvětlení s možností volby dvou barev. Jednotlivé výbavové stupně jsou spojeny s interiéry Loft, Lodge a Monte Carlo, které se liší materiály i barevným provedením. Pro výbavový stupeň Top Selection je navíc volitelně k dispozici interiér Suite.

Bez navýšení: doporučené prodejní ceny zůstávají stejné jako u dosavadního provedení
Nový model Scala startuje na doporučené prodejní částce 459 900 Kč ve výbavovém stupni Selection, 519 900 Kč ve výbavovém stupni Top Selection a 559 900 Kč ve sportovně laděné verzi Monte Carlo. Doporučená prodejní cena nového modelu Kamiq začíná na 479 900 Kč ve výbavovém stupni Selection, na 539 900 Kč ve výbavovém stupni Top Selection a na 579 900 Kč ve sportovně laděné verzi Monte Carlo. Od výbavového stupně Top Selection lze volit motorizace 1.0 TSI o výkonu 85 kW a 1.5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickou převodovku DSG. Vrcholná specifikace Monte Carlo přináší již do standardní výbavy řadu exkluzivních položek, kterým dominují zejména nově dostupné Matrix-LED přední světlomety poskytující řidiči maximální světelný výkon, aniž by oslňovaly ostatní účastníky silničního provozu. Nároční uživatelé zde dále najdou panoramatickou střechu, volbu jízdního režimu, parkovací kameru vzadu či efektní černě lakované doplňky karoserie. Všechny doporučené prodejní ceny zůstávají stejné jako u dosavadního provedení, a to navzdory rozsáhlejší výbavě. Kompletní přehled volitelné výbavy a všech bezpečnostních i komfortních prvků je k dispozici v ceníku a konfigurátoru na stránkách Škoda Auto. Podrobnější informace o obou nových modelech jsou k nalezení rovněž na platformě Škoda Storyboard.